Czym jest Wheel Strip? – PL

BIO-TECH

WS 2

Najlepszy preparat do usuwania lakieru z felg aluminiowych i stalowych

BIO-TECH

WS 2

Najlepszy preparat do usuwania lakieru z felg aluminiowych i stalowych

Dlaczego wybrać Wheel strip do renowacji felg?

CZYM Jest wheelstrip i jego następca ws 2?

Wheel Strip jest to angielski preparat do usuwania lakieru z felg, który najskuteczniej działa w zakresie temp. 75-80 °C.
Wheel Strip to wodny roztwór, który dzięki cząstkom aktywnym dostając się między bazę a powłokę lakierniczą podnosi ją, odklejając w płatach. Preparat usuwa zarówno podkład jak i wierzchnie warstwy lakieru.
Dzięki takiemu przebiegowi procesu regeneracji felg lakier w znacznej większości nie zostanie rozpuszczony w roztworze a co za tym idzie Wheel Strip szybko się nie nasyca dzięki czemu uzyskujemy jego długowieczność w związku z czym ekonomia procesu jest bardzo korzystna. 
W odróżnieniu od wielu środków występujących na rynku preparat Wheel Strip oprócz niepodważalnej skuteczności jest środkiem niezwykle bezpiecznym w stosowaniu i przy podgrzaniu go do temperatury ok. 60 °C praktycznie bezwonnym. Zalety te powodują, że jest on najczęściej wybieranym preparatem w szczególności tam gdzie użytkownicy są narażeni za bezpośredni kontakt z chemią w procesie odlakierowania. 
WS 2, czyli udoskonalony następca Wheel Stripa, dzięki zmianie konsystencji na zbliżoną do wody zapobiega wynoszeniu się preparatu z kąpieli wraz z felgą. Ponadto działanie nowego inhibitora skutkuje zmniejszeniem lepkości, co w konsekwencji powoduje brak powstawania mazistych, trudnych do usunięcia mechanicznie pozostałości lakieru.