METODYKA PL

BIO-TECH

WS 2

Najlepszy preparat do usuwania lakieru z felg aluminiowych i stalowych

BIO-TECH

WS 2

Najlepszy preparat do usuwania lakieru z felg aluminiowych i stalowych

Przebieg procesu odlakierowania preparatem WS2

METODYKA STOSOWANIA PREPARATU WS 2

1. Zagrzać preparat do temperatury 75 - 85 ºC (maksymalna temperatura pracy WS 2 wynosi 85ºC )
2. Zanurzyć detale w nagrzanym produkcie (nie wkładać detali do zimnego produktu) i pozostawić w nim do uzyskania oczekiwanego efektu odlakierowania (czas odlakierowania zależny jest od rodzaju i grubości powłok oraz temperatury procesu – najbardziej efektywna temp. to 75-80 ºC ).
3. Odlakierowane detale należy spłukać wodą (najlepiej przy użyciu myjki ciśnieniowej)
4. Nigdy nie mieszać w jednym wsadzie (jednej kąpieli) detali stalowych i aluminiowych oraz nie poddawać odlakierowaniu detali z mosiądzu.
5. Dolewanie wody !
a) W przypadku codziennego (8 godzinny cykl pracy) usuwania powłok lakierniczych w temp. 85 ºC dolewaj miesięcznie 5% wody w stosunku do całkowitej objętości roztworu. np. przy o objętości 1000 l WS 2 należy dolać miesięcznie 5% wody tj. 50l
b) W przypadku okazjonalnego/niesystematycznego usuwania powłok lakierniczych koniecznie skontaktuj się ze sprzedawcą (zazwyczaj ilość dolanej wody to ok. 1-3% )
6. Oczyszczanie zbiornika ! Pozostałości usuniętej farby, należy za pomocą kosza lub sita systematycznie wyjmować ze zbiornika (po każdym odlakierowaniu) a minimum raz na kwartał spuścić płyn i wyczyścić kompleksowo zbiornik.
7. PRZECHOWUJ PREPARAT ZAWSZE W DODATNICH TEMPERATURACH !!!